Tadilathane - Ev, Ofis Tadilat ve Isı Yalıtımı

DUVAR SİSTEMLERİ

Alçıpan® Duvarın Avantajları;

  • Alçıpan® ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez.
  • Alçıpan® yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan® duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır.
  • Alçıpan® esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz.
  • Alçıpan® hafiftir, 1m boyaya hazır Alçıpan® bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.
  • Alçıpan® mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar,
  • Alçıpan® ile eviniz nefes alır. Alçıpan® içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.
  • Alçıpan® Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.
  • Alçıpan® ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.
  • Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz.

Alçıpan® ın Dünyadaki Kullanımı

İyi bir yapı, depreme ve yangına dayanıklı, ses ve ısı yalıtımı kurallarına uygun olarak yapılmış, işlevsellikle konforu uyum içinde bağdaştıran, içinde huzurlu ve güvenle yaşayabileceğimiz bir mekandır. Gelişmiş ülkelerdeki çağdaş konutların yapılanmasına bakıldığında hafif çelik ve ahşap konstrüksiyonlu yapılanmaya gidildiği gözlenmektedir. Betonarme kolonlar, kirişler, tünel kalıp, hafif çelik ve ahşap konstrüksiyonlu yapı sistemine en uygun iç kaplama malzemesi Alçıpan® dır. Alçıpan®, iskeleti sağlam ve doğru inşa edilen binalara esneklik ve hafiflik getirir.
Dünyada alçıpan tüketimine bakıldığında;
· Japonya da kişi başına düşen Alçıpan® kullanımı: 4.5 m
· A.B.D. de kişi başına düşen Alçıpan® kullanımı: 10.2 m
· İsveç te kişi başına düşen Alçıpan® kullanımı: 6 m
· Diğer AB üyesi ülkelerde 1 , 2 m dir.

Türkiye gibi % 92’si deprem kuşağında olan bir ülkede ise ne yazık ki Alçıpan® kullanımı kişi başına yaklaşık 0.3 m düzeyindedir. Gelişmiş ülkelerde çağdaş yapılanma deyince ilk akla gelen malzemelerden biri olan Alçıpan® Türkiye de gerçek pazarına henüz ulaşamamıştır. Bugüne kadar büyük prestijli binalarda, ticari ve sanayi yapılarda kullanılan Alçıpan®, konutlarımıza yeni yeni girebilmişti.

Not: Alçıpan isminin tüm hakları Knauf markasına aittir.

kartonpiyer alçıpan uygulaması